Indrė Kontrimienė: Kaip atrodytų tavo gyvenimas, jei viskas vyktų taip, kaip nori?

Kūrybingumas yra labai plati sąvoka: nuo mažosios „k“ – asmeninio kūrybingumo, kurį turi visi vaikai: kaip man išpiešti sieną, išpilti dažus, įsikišti žirnį į nosį. Kitaip sakant tokio, kai ekspirementuojame, ką galime daryti ir kas iš to išeina. 

Vėliau gyvenime susipažįstame su didžiosios „K“ kūrybingumu, kuris jau kalba apie meną, pridėtinę vertę, verslą, sudėtingų problemų sprendimą naujais išradimais. 

Dar kūrybingumas yra plačioji kūrybinė energija, kuri yra visur ir visame kame –niekur neprasideda ir niekur nesibaigia. Ją turime visi. Iš jos sugalvojame, kaip norėtume, kad būtų. Iš jos, norėdami, kad būtų geriau, keičiame dalykus savo gyvenime. 

Bėda ta, kad gyvename visuomenėje, kur daug dalykų jau yra sukurta. Viskas, kas yra aplink mus yra sukurta, tik apie tai dažnai nesusimąstome. Kai mes patenkame į tokią visuomenę, mums atrodo, kad taip ir yra ir mes neužduodame klausimo, kaip galėtų būti kitaip. 

Pavyzdžiui, kaip tas pats daiktas atrodytų, jeigu jį būčiau kūręs aš?  Šį klausimą sau turėtume užduoti daug dažniau. Ir kūrybą rinktis pagal savo vertybes. 

Kai išgirstame tokius dalykus, kad, tarkime, nemokame piešti, užsidarome ir galvojame, kad esame nekūrybingi, o kiti yra kūrybingi. Aš kursiu tada, kai gausiu leidimą ir kažkas pasakys, kad pakankamai gražiai piešiu. 

Taigi, kokia būtumei tu be kitų žmonių kūrybos? Kaip atrodytų pasaulis, jeigu jį būtumei kūrusi tik tu? 

Ateities įgūdžių kurso iššūkyje I. Kontrimienė pateikia 7 užduotis, kurias vykdant, galima atrasti asmeninį kūrybingumą ir pasižiūrėti, kur jis mus veda? 

Taigi, jūsų dėmesiui – 3 iš jų:

1 užduotis. „Kaip atrodo mano diena, jei pati ją kuriu?“

Įsivaizduokite savo dieną, kuri vyksta po penkių metų? Ką pirmiausia veiki atsikėlusi? Koks tavo darbas? Kokie žmonės yra aplinkui? Įsivaizduokite visą savo dieną – nuo ryto iki vakaro ir detaliai ją aprašykite. 

Neribokite savęs loginiu, racionaliu mąstymu. Savo pasakojime naudokite vizualizacijos elementus. Leiskite savo širdžiai kurti. Jei viskas, ką darai, tau pavyksta, kaip atrodo tavo diena po penkių metų?

2 užduotis. „Užduoti klausimus“

Trys klaidingi įsitikinimai, kurie yra plačiai paplitę, ir kurie riboja kūrybiškumą yra:

  • Egzistuoja tik vienas teisingas atsakymas.
  • Bijoti padaryti klaidą, dėl to geriau nedaryti nieko. 
  • Neuždavinėti klausimų.

Tikras kūrėjas visuomet užduoda klausimus. Nekūrėjas neužduoda klausimų, bet puikiai žino, kas jam nepatinka, kas yra blogai. Kūrėjas užduoda klausimą: „O kaip aš norėčiau, kad būtų?“.

Sugalvokite ir užrašykite 10 svarbiausių klausimų Visatai apie savo gyvenimą. Klausimai turi būti ne apie tai, ko jūs nenorite, bet apie tai, ko norite. 

Pavyzdžiui: „Kaip man susirasti naują darbą?“; „Kaip man žinoti, ką norėčiau dirbti?“; „Kaip aš galėčiau paiešką atlikti?“

Jūsų užduotis – suformuluoti 10 esminių klausimų apie savo gyvenimą, į kuriuos norite gauti atsakymus.

3 užduotis.  „Pamatyti resursus“

Šiai užduočiai reikės partnerio. Kalbinsime žmogų ir paprašysime kad jis ar ji pasidalytų savo istorija, apie vieną sunkesnių gyvenimo įvykių ar etapų. Bandysime suprasti, kokiais resursais ir kokia iniciatyva buvo pasinaudota, kad tas žmogus tą situaciją, iššūkį įveikė ir tapo stipresnis. Ieškodami išeities iš bet kokios situacijos, mes naudojamės resursais. Juos turėdamos ir aiškiai suvokdamos, galime būti proaktyvios ir kūrybingos. 

Jūs turite išsiaiškinti savo draugės, kolegės resursus ir iniciatyvas. Vėliau šitą atradimą galite jai padovanoti supakuodamos į kūrybinę formą. Galima parašyti žinutę. Bet geriau, jei savo pastebėjimus, atradimus nupieštumėte arba užrašytumėte ant popieriaus lapo. 

Daugiau užduočių – Ateities įgūdžių kurse, Indrės Kontrimienės parengtame „Kūrybiškumo“ iššūkyje!