Mokslo ir meno pažintinis kursas „Aukso pjūvis“

2 kursai · 8 paskaitos · internete 

Mokslo ir meno sąveika neatsiejama šiuolaikinio pasaulio ir kasdienio mūsų gyvenimo dalis. Inovatyvūs mokslo sprendimai, modernios technologijos bei šiuolaikinio meno kūriniai, įvairios jų išraiškos taip subtiliai apraizgę mūsų kasdienybę, jog visa tai priimame lyg savaime suprantamus dalykus. Tačiau gebėjimas pastebėti detales, suprasti ir pažinti tai, kas mus supa, ne tik praturtina žiniomis, bet ir praplečia vaizduotės bei mąstymo ribas, atveria naujų galimybių potencialą.

Bene pati žinomiausia sąveika tarp mokslo ir meno – istorijoje dėl savo estetinių ypatybių išgarsėjusi dieviškoji proporcija, kitaip vadinama aukso pjūviu. Tai konkrečiais skaičiais ir mokslu pagrįstas reiškinys, kuris nuo senų laikų plačiai naudojamas mene, architektūroje, muzikoje. Vienas iškiliausių Renesanso menininkų Leonardas da Vinčis iškėlė hipotezę, jog aukso pjūvio proporcijas atspindintys matmenys yra patraukliausi žmogaus akiai. Mokslo ir meno sintezę tobulai suderinęs savo šedevre „Mona Liza“ Leonardas da Vinčis tik įrodė, kokie neatsiejami šie du, rodos, skirtingų polių elementai – mokslas ir menas, amžinai gyvuojantys drauge.

Šis kursas – tai siekis atskleisti kertinius šiuolaikinio mokslo ir meno pjūvius. Pasirinkus vieną ar iškart abu kursus, sužinosite apie intriguojančią modernaus ir šiuolaikinio meno sceną, inovatyvius mokslo laimėjimus. Neabejojame, šis kursas patenkins kiekvienos šiuolaikiškos, žingeidžios asmenybės smalsumą.

Meno pjūvio dėstytojai

Toma Monginė

Galerijos „Vartai“ vadovė, Niujorko mados ir meno rinkų ekspertė:
„Pažintis su šiuolaikiniu menu”

Ugnė Bužinskaitė

„Lewben Art Foundation“ direktorė, menotyrininkė:
„Įtakingiausi šiuolaikiniai pasaulio menininkai: kas lemia meno kūrinio vertę?"

124399727_367109631210889_2109702529507515778_n

Marija Palaikytė

Mados tendencijų prognozuotoja ir analitikė:
„Mados ir meno draugystė"

Justė Jonutytė

Šiuolaikinio meno ekspertė, viena įtakingiausių jaunųjų meno kuratorių Europoje:
„Menininkai, pakeitę meno istoriją”

Mokslo pjūvio dėstytojai

Dr. Valdas Noreika

Kembridžo universiteto dėstytojas, tarptautinių mokslinių tiriamųjų projektų vadovas:
„Stulbinanti neuromokslų plėtra: nuo varlės neurofiziologijos iki šiuolaikinių sapnų tyrimų"

Dovydas Čeilutka

Lietuvos dirbtinio intelekto asociacijos prezidentas, „Vinted" mašininio mokymosi komandos vadovas:
„Kaip pradėti naudoti dirbtinio intelekto technologijas savo veikloje?" 

Dr. Simona Liukaitytė-Suszczynska

Fizikos mokslų daktarė, optinių ir lazerinių sistemų inžinierė, prisidėjusi prie marsaeigio „Perseverance“ kūrimo:
„Svarbiausios misijos žmonijos kosminėje odisėjoje”

Dr. Mažena Mackoit-Sinkevičienė

Fizinių ir technologijos mokslų centro mokslininkė, kurianti ateities technologijas:
„Kas tos kvantinės technologijos ir kaip jos veikia?" 

Jei galite apie ką nors svajoti, vadinasi, galite tai ir padaryti

Meno pjūvis

Šiuolaikinis menas – svarbi šiandienos kultūrinio gyvenimo dalis, kalbanti apie mus pačius čia ir dabar. Pažinti šį meną – tai ne tik atrasti intriguojančius idėjų pasaulius, kuriuos menininkai išjautė ir atidavė žiūrovui, bet ir įsitraukti į intelektualų, jusles ir protą stimuliuojantį nuotykį. Meno kūrinių, instaliacijų ar kitokių išraiškos formų gebėjimas parodyti jautrius dalykus, klausti nepatogių klausimų, stebinti ar šokiruoti praplečia mūsų mąstymo trajektorijas bei suteikia praturtinančios patirties. Vis daugiau kalbama ir apie reikšmingą meno įtaką mūsų emocinei būklei, nuotaikai, sveikatai, produktyvumui ir kūrybiškumui, estetinio pojūčio vystymui(si).  

Šis menui skirtas kursas leis geriau suprasti, kas yra šiuolaikinis menas, kaip jis formavosi, kokią vietą užima meno rinkoje, jos ypatumus bei pagrindines tendencijas. Sužinosite apie iškiliausius praėjusio amžiaus menininkus, palikusius įspaudą meno istorijoje, šių laikų brangiausiai vertinamus meno kūrinius bei atrasite įstabias meno ir mados sąsajas. 

Mokslo pjūvis

Informacijos tinklo apraizgytas šiuolaikinis pasaulis nebeįsivaizduojamas be mokslo ir technologijų pasiekimų. Sparti jų pažanga atvėrė neribotų galimybių lauką, suteikė mūsų gyvenimui patogumo. Ši mokslo ir technologijų pažanga neišvengiamai daro įtaką ir žmogaus elgsenai, gyvenimo būdui bei jį supančio pasaulio suvokimui. Vis tik retai kada susimąstome apie mokslo poveikį ir pokyčius, kurie rašo naujus scenarijus mūsų gyvenimams. Ar kada teko susimąstyti apie dirbtinį intelektą ir jo kuriamas vertes, kvantinių technologijų galimybes, neuromokslo pasiekimus ar kosminės odisėjos grožį?

Šio kurso metu sužinosite, kaip mokslo ir technologijų atradimai pritaikomi šiandienos pasaulyje, kokiais produktais naudojamės jau dabar ir kokios mokslo perspektyvos laukia jau netolimoje ateityje.

Renkantis šį novatorišką kursą, tyrinėjantį meno ir mokslo pjūvius, vystomi ir stiprinami:

⇒ Tarpdisciplininiai mąstymo įgūdžiai, padedantys spręsti problemas bendradarbiaujant ir ieškant informacijos įvairiuose šaltiniuose, taip siekiant rasti unikalių sprendimų būdų. 

⇒ Kūrybiškumas ir vaizduotė. Kaip sakė Albertas Einšteinas, „didžiausi mokslininkai yra ir menininkai“. Mokslo tikslas yra suprasti pasaulį ir kurti jame, pasitelkiant vaizduotę ir kūrybiškumą. Dalykai, kuriuos mes galime sugalvoti, vizualizuoti ar įsivaizduoti mintyse, yra dalykai, kuriuos mes taip pat galime sukurti, jei tam turime įrankių. 

⇒ Naujovių diegimą, inovacijas, įskaitant holistinį į žmogų orientuotą požiūrį. Mokslo naujovės visada yra tiesiogiai ar netiesiogiai susijusios su žmogaus patirtimi. O kiek įkvėpimo tam, ką darai, gali atrasti būnant greta meno – klausantis muzikos ar grožintis vaizdais. Kiek įkvėpimo, virtusio patyrimu, emocijomis ir polėkiu kurti susijungė su inovatyviomis technologijomis ir sprendimais, pakeitusiais pasaulį.