Orijana Mašalė

„Kaip pasirengti krizėms ir kokios lyderystės reikia krizių metu?“

Krizės dažniausiai ateina nelauktos, todėl imtis prevencinių priemonių yra būtina, nes tinkamas pasirengimas ateityje padės sutaupyti ne tik laiko ir pinigų, bet galbūt net išgelbės įmonę nuo bankroto.

Pasirengimas krizei – tai gebėjimas daryti tam tikrus veiksmus bei priimti funkcionalius sprendimus – aiškiai ir struktūruotai parengtas planas. Ir nors vadovas krizėje yra raktinis žmogus, petys petin turi dirbti ir kiti stiprūs profesionalai.

Krizinės situacijos, neabejotinai, – išbandymų laikas kiekvienam vadovui. Vadovavimas krizės metu yra visiškai kitoks nei įprastoje kasdienėje aplinkoje. Jei manote, kad krizė jūsų verslo neištiks ir nieko ruoštis nereikia, o jei ir ištiks, tai bus ne bėda, o puiki nauja galimybė – labai rizikuojate. Pasirengimas, nusiteikimas, tinkama komanda – tai tie raktiniai dalykai, kuriuos reikėtų turėti galvojant apie sudėtingesnius laikus.

Šioje paskaitoje sužinosite:
- Kaip tinkamai pasirengti krizėms?
- Kas yra rizikų ir krizių valdymo planai?
- Kaip vadovauti sau ir komandai krizės metu?
- Kaip krizės metu vykdyti efektyvią vidinę ir išorinę komunikaciją?
- Ką būtina padaryti po krizės?

Orijana Mašalė dirbo Valstybės ekstremaliųjų situacijų valdymo centre COVID-19 krizės pradžioje. Užėmė aukščiausias nepolitinės pareigas valstybės tarnyboje, buvo ūkio ministro patarėja ir valstybės kontrolierės patarėja. O. Mašalė savo bagaže turi ir itin vertingos globalaus verslo patirties, kurios įgavo dirbdama „Fortune 500“ įmonėje.

Šiuo metu Orijana dirba kaip nepriklausoma valdybų narė ir pirmininkė, kuruoja strategijų ir rizikų valdymo sritis. Taip pat yra Gamybos inovacijų slėnio pardavimų ir rinkodaros vadovė bei dirbtinio intelekto įmonės DIPtech bendraįkūrėja.