Mantas Katinas

„Gyvenimo harmonijos medis”

Nuolatinis poreikis daryti pasirinkimus – viena iš didžiausių XXI a. streso priežasčių. Šalia to – sekinantis gyvenimo tempas, laiko trūkumas ir kasdieninis bandymas nepasiklysti prioritetuose. Gyvenant tokiame bėgime ilgainiui sąmonė pradeda veikti tarsi „automatiniu“ režimu, kai mūsų poreikius pradeda „diktuoti“ kiti.

Bėgant metams žmogus gali pamesti savo vertybinį kompasą, prarasti savo vidinį žinojimą dėl daugybės išorinių dirgiklių. Tuomet prarandamas ir suvokimas, kas AŠ esu ir ko noriu iš gyvenimo. Jautiesi pasimetęs ar net nelaimingas...

Sustoti ir užduoti sau pamatinį klausimą „Kokia yra mano gyvenimo prasmė?“ – pirmas žingsnis link sąmoningų pasirinkimų gyvenime. „Prieš daugiau nei dešimt metų klausimų miškas mano galvoje pagimdė norą domėtis egzistencine psichologija. M. Heidegger ar E. Fromm straipsniai, knygos, diskusijos su savimi: taip gimė „Gyvenimo harmonijos medis“ – tarsi „kūrinys“ sau, kuriame bandau atsakyti į pamatinius gyvenimo klausimus“, pasakoja WoW University Lyderystės kurso dėstytojas.

Mantas Katinas sako, kad jo atrastas gyvenimo harmonijos modelis – nėra pretenzija į vienintelę ir neginčijamą tiesą. „Gyvenimo harmonijos medis“ – tai asmeniška kelionė į save, kuri gerai iliustruoja, kaip kuriasi autentiškas suvokimas apie gyvenimą ir save patį.

Savo įžvalgomis Mantas dalinsis su WoW University studentėmis paskaitoje apie gebėjimą atrasti harmoniją savo gyvenime. Kartu ieškosite atsakymų, kaip atrasti savo poreikių balansą, kaip mus veikia cikliškas augimas ir kodėl laimė atrodo tarsi nuolat tolstantis miražas. Lyderystė reikalauja autentiškumo, gebėjimo visų pirma SAU atsakyti į esminius klausimus. Tik tuomet ateina vidinė ramybė, kurią turint galima padėti augti kitiems.

Mantas Katinas buvęs investicijų skatinimo agentūros „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius, dabartinis vienos didžiausių Rytų ir Vidurio Europos žaidimų rinkos bendrovių „Wargaming“ vadovas.