Prof. Vita Akstinaitė

„Vertybėmis pagrįsta lyderystė"

Lyderystė yra kertinis elementas, turintis įtakos asmens, komandos ir organizacijos veiklai ir rezultatams. Tačiau naujos kartos lyderystė turi būti paremta ne tik rezultatų siekimu – ji taip pat turėtų kurti vertę, turėti gilesnę prasmę ir viziją ateičiai. Tam pasiekti yra reikalingas savo vidinio vertybinio pasaulio supratimas ir nuoširdus atsakymas sau į paprastą klausimą „Kokia yra mano lyderystės prasmė“?

Vertybėmis pagrįsta lyderystė remiasi idėja, jog žmogaus motyvacija kyla iš jo vertybių ir jog stiprus vertybinis pamatas yra reikalingas tam, kad galėtume tikslingai ir prasmingai savo aplinkoje ir visuomenėje panaudoti savo turimas žinias ir kompetencijas.

Šios paskaitos tikslas – suprasti, kas yra vertybėmis paremta lyderystė, bei apmąstyti savo, kaip naujos kartos lyderės, tapatybę, elgesį ir galimybes. Paskaitos metu išgryninsime savo pamatines vertybes ir atrasime, kokią pridėtinę vertę pasauliui gali atnešti jūsų autentiška, vertybėmis grįsta, lyderystė.

Prof. Vita Akstinaitė yra lyderystės srities mokslininkė, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto magistrantūros programos „Globali lyderystė ir strategija“ bei Vadovų magistro programos „Vadovo retorika ir komunikacija“ vadovė. Ji taip pat yra lyderystės dėstytoja ir valdybos narė Murdoch universitete Perte, Australijoje.
Vita Akstinaitė yra mokslinių tyrimų iniciatyvų „The Hubris Hub“ bei „Knowledge for Hubris“, kurios didina supratimą apie lyderystės hubrį ir skatina tarpdisciplininį bendradarbiavimą, įkūrėja ir bendraautorė. Ji atliko ir pristatė savo tyrimus tarptautiniu mastu, tame tarpe Anglijoje, Australijoje, Portugalijoje, JAV ir kitose šalyse.