WoW University ambasadorė V. Gelažytė-Valukonienė: „Jau per pirmą paskaitą supratau, kokiu keliu galėčiau eiti”

Daug metų turizmo srityje dirbusi vilnietė Vaida Gelažytė-Valukonienė šiuo metu ieško naujų karjeros galimybių. Nors su kelionėmis susijęs dinamiškas darbas jai teikė daug malonumo, atėjus pandemijai moteris suprato, kad turizmo sektoriui itin sudėtingas laikotarpis yra pats laikas keisti savo karjeros kryptį. Palikusi buvusią darbovietę moteris puolė ieškoti naujo darbo. Bet kaip pati sako, vos pradėjusi vaikščioti į darbo pokalbius suprato, jog dar nežino, ko iš tiesų nori. „Buvo vasara ir idėjų buvo įvairių: ar eiti kažkur dirbti, ar kurti verslą. Bet kokį – nežinojau. Nusprendžiau, kad reikia sustoti ir suprasti, ką galėčiau ir norėčiau veikti, kur jausčiausi naudinga. Pagalvojau, kad jei galva tuščia, iš kažkur turi mintys ateiti. Tad ieškojau, kaip generuoti idėjas. Radau dizaino mąstysenos kursus anglų kalba. Tada pamaniau, kad reikia pasižiūrėti, kas šia tema daroma Lietuvoje”, – pasakoja Vaida. Taip, interneto paieškose moteris ir atrado WoW University. 

Jau pirmoji paskaita sustiprino pasitikėjimą savimi

V. Gelažytę-Valukonienę sudomino Ateities įgūdžių kursas. „Pamačiau dėstytojus, apie kuriuos jau buvau girdėjusi, jog jie įdomūs: Tomą Ramanauską, Liną Danienę”, – pasakoja moteris. Ji nedelsdama įsigijo kursą ir rudenį pradėjo studijuoti. Moteris pabrėžia, kad vos pradėjusi kursą pajuto augantį pasitikėjimą savimi. „Nuo pat pirmos paskaitos nesigailiu savo sprendimo. Kai daug metų eini vienu profesiniu keliu, daug pasieki, esi profesionalė ir staiga keiti sritį, atrodo, kad nieko nebežinai, nieko nebeturi ir viską reikia pradėti iš naujo. O per tą pirmąją paskaitą išsigryninau, kokias savybes turiu, kokios mano stipriosios pusės, kokiu keliu galėčiau eiti. Supratau, kad savo įvairovės troškimą, komunikaciją galiu puikiai panaudoti ir kitose srityse. Tai davė pasitikėjimą savimi. Taip viskas ir prasidėjo”, – džiaugiasi moteris. 

Vaida tikina, kad nuotolinės paskaitos jai suteikia daug atsakymų į klausimą kodėl? „Atrodo, daug ką žinai iš patirties. Bet paskaitose kažką išgirsti ir supranti: „o, kaip tik apie tai galvojau” ir pasirodo, net koks nors mokslinis tyrimas apie tai yra, ne šiaip mano išmąstyta. Man tokie momentai labai patinka”, – sako V. Gelažytė-Valukonienė.

Dalijimasis su moterimis tapo stipriu palaikymu

WoW University studentė pabrėžia, kad stengiasi išnaudoti visas kursų teikiamas galimybes, todėl atlieka ne tik asmenines užduotis, bet ir dalyvauja komandiniuose skambučiuose. Moteris džiaugiasi, kad taip susipažino su skirtingomis moterimis, turinčiomis skirtingas patirtis ir nuomones: „per pirmąjį skambutį labai jaudinausi, galvojau, kad tai bus oficialus pokalbis, rimtos užduotys. Bet nustebino moterų nuoširdumas ir paprastumas. Nustebino tai, kad ką labiausiai pastebiu aš, kitos moterys akcentus susideda visai kitur”. 

V. Gelažytė-Valukonienė taip pat pastebi, kad komandiniai skambučiai padėjo sulaukti ir nuoširdaus palaikymo. „Būna, draugui ar draugei pasakoji apie studijas ir sulauki reakcijos, „ai, ką tu ten mokaisi”. O studenčių komandoje kitaip – visos mokosi ir visoms įdomu”, – pastebi moteris. 

Vilnietė nuotoliniu būdu studijavo ir Ateities įgūdžių, ir Lyderystės kurse. V. Gelažytė-Valukonienė sako, kad pirmasis kursas buvo naudingas, pildantįvairių bendrųjų žinių bagažą, ieškant savęs, o Lyderystės kursas suteikė daugiau specifinių žinių. „Juose aš atradau tai, ko šiaip gyvenime galbūt specialiai neieškočiau. Šiuo metu esu naujo kelio paieškose ir atrodytų, kad jei nedirbu lyderiaujančio darbo, tai nereikia Lyderystės kurso. Bet manau priešingai, nes ten ir apie asmeninę lyderystę visko labai daug, ir apie lyderystę komandose, apie vizijas, jų kūrimą”, – pasakoja moteris. Būtent šiame kurse ji sako supratusi, kad turi labai geras lyderės savybes: „tai prideda pasitikėjimo ir aiškumo ar tai, ką jauti, iš tikrųjų taip ir yra”. 

Su studijomis atsivėrė ir kūrybiškumas, pagerėjo emocinė sveikata

Kartu su WoW University studijomis, moteris atrado ir naują hobį – tapymą. „Tomas Ramanauskas paskaitoje apie kūrybiškumą sakė, kad reikia pažinti vis kitas sritis, nepasiduoti ir išbandyti kažką naujo, nes tik taip ugdomas kūrybiškumas. Man jau anksčiau buvo minčių, kad reikia tapyti, o dabar į tapybą stipriau įsijungiau, bent kelis kartus per savaitę. Ir iš tiesų atrodo, kad net kita smegenų dalis įsijungia. Atėjo suvokimas, kad visi turime talentą ir esame kūrybiški. Tiesiog viskas yra giliai, o mūsų rutina tai nustelbia. O reikia kažko naujo mokytis, veikti, kad galėtum išeiti iš esamos situacijos. Tapybą vadinu meditacija, nes po to gimsta mintys. Praeina pusvalandis, valanda ir tada šauna mintis į galvą”, – atvirauja V. Gelažytė-Valukonienė. 

Moteris pripažįsta, kad per studijas pavyko pagerinti ir emocinę sveikatą dėl metodų, kuriuos ėmė taikyti. „Labai patiko dėstytojos Michaielos Pentiuc pasakytas pratimas: jei kyla pyktis ar nerimas, reikia suprasti, kur jis yra kūne ir tai iškvėpuoti. Taip pat man įstrigo viena dėstytojos Kristinos Dryžos mintis: „neturi būti idealia, kad būtum galinga”. Tai ateina ir pabėgimas nuo idealizmo”, – atvirauja studentė. 

Su studijomis atėjo ir savanorystė 

Vaida yra ne tik WoW University studentė, bet ir ambasadorė. „Tai yra galimybė iš arčiau pamatyti visą virtuvę, kūrybos procesą bei jame padėti. Mano toks būdas – jei kažką atrandu, man norisi dalintis. Tad man ta savanorystė savaime gaunasi, nes norisi daug kam papasakoti apie WoW University, kad tai yra gerai – aš pabandžiau ir man patinka”, – sako Vaida. 

Esamoms bei būsimoms universiteto studentėms moteris pataria būti smalsioms ir pozityvioms. „Palinkėčiau nedejuoti, kaip viskas blogai, o ieškoti naujų kelių, galimybių. Ir kaip viena dėstytoja sakė, nedaryti visko rutinoje, automatu. Juk gali atsikelti ir dieną pradėti kitaip, ar nors mažą smulkmeną padaryti ne taip, kaip visada”, – pabrėžia WoW Universitety studentė ir ambasadorė. 

Registruokis ir žiūrėk paskaitą nemokamai!

Pateikdami formą sutinkate su Privatumo politika.