Ugnė Bužinskaite

Ugnė Bužinskaitė

„ Lietuvos menininkai pasaulyje"

Paskaitoje bus pristatytas platus XX–XXI a. lietuvių menininkų išsibarsčiusių po pasaulį kūrybos spektras nuo realizmo iki abstrakcijos ir šiuolaikinio meno objektų.

Paskaita yra šiuo metu veikiančios parodos V. Kasiulio dailės muziejuje Vilniuje, „Paralelinis laikas" dalis, todėl bus įgyvendinama parodos fone, kartu su eksponuojamais kūriniais pristatant žymiausius Lietuvos išeivijos menininkus, kuriančius už Lietuvos ribų:
- niujorkiečius Kęstutį Zapkų (g. 1938), Žilviną Kempiną (g. 1969), Vytenį Jankūną (g. 1961),
- Paryžiuje gyvenančius ir kuriančius menininkus Rūtą Jusionytę (g. 1978) ir duetą Svajonę (g. 1961) ir Paulių (g. 1962) Stanikus, dar žinomus kaip SetP Stanikas.

Parodoje kviesime pažinti svetur gyvenančių menininkų kūrybos užkulisius ir kasdienybę, permąstant šiandien pakitusias išeivijos, egzilio, diasporos sąvokas ir naujai besiformuojančias tradicijas.

Taip pat, pasakosime apie šiuolaikinius lietuvių menininkus, kurie gyvena ir kuria nebeprisirišdami prie konkrečios gyvenamosios vietos ir yra pasaulio piliečiai, sėkmingai kuriantys globalioje meno rinkoje, atstovaujami užsienio galerijų ir kurių darbai atsiduria pasaulinio garso muziejų kolekcijose – Deimantą Narkevičių (g. 1964), Augustą Serapiną (g. 1990), menininkų duetą Pakui Hardware (Neringa Černiauskaitė, g. 1984, Ugnius Gelguda (g. 1977), Rūtenę Merkliopaitę (g. 1991) ir kitus.

Ugnė Bužinskaitė – meno vadybininkė, menotyrininkė, kuratorė, meno patarėja. Baigė menotyros bakalaurą ir UNESCO kultūros vadybos ir kultūros politikos magistrą Vilniaus dailės akademijoje. 2017 m. mokėsi meno rinkodaros, viešųjų ryšių ir komunikacijos vieno garsiausių pasaulyje aukcionų namų Sotheby‘s įsteigtame Meno institute Niujorke. Nuo 2013 m. dirba kolekcionavimo srityje, yra šiuolaikinio meno naujienų portalo Artnews.lt, valdančio tokius projektus kaip Echogonewrong.com ir Artbooks.lt, valdybos narė. Šiuo metu vadovauja „Lewben Art Foundation“ – vienai didžiausių privačių meno kolekcijų Lietuvoje.