Tomo Vaičiūno kursas apie mitybą

Dr. Tomo Vaičiūno praktinis mitybos kursas

4 autorinės paskaitos 

99€

Galima mokėti dalimis. Paskaitų įrašus galima peržiūrėti patogiu metu. 

Kursas tinka tiek moterims, tiek vyrams.

Kurse ne tik susipažinsite su naujausiais tyrimais, bet ir išsinešite praktinius patarimus, kaip pagerinti savo mitybą, kad turėtumėte daugiau energijos, pagerintumėte nuotaiką ir būtumėte produktyvesnė. Dr. Tomas Vaičiūnas apžvelgs visuomenėje populiarius mitus apie mitybą, kurie iš jų pagrįsti moksliniais tyrimais ir klinikine praktika, ir kurie tik paskutinis mados šauksmas. Kurso metu apžvelgsime keturias temas ir turėsite galimybę užduoti asmeninius klausimus:

1. Maisto derinimas, svorio kontrolė ir mitai apie dietas. 

2. Mitybos įtaką energijai, produktyvumui, gerai nuotaikai, miego kokybei ir libido. 

3. Detoksikacijos nauda arba žala.

4. Maisto papildai ir superfoods.

Dr. Tomas Vaičiūnas

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Gyvensenos medicinos studijų programos vadovas, gyvensenos medicinos kompetencijų ir klinikinių algoritmų pradininkas Lietuvoje. Dr. Tomas savo mokslo įžvalgomis yra pelnęs pasaulinį American College of Lifestyle Medicine pripažinimą „Award of Excelence“. Aktyviai bendradarbiauja ir vykdo tyrimus su Harvardo universiteto Visuomenės sveikatos fakultetu.

Apjungęs savo profesinę veiklą ir savo asmeninę patirtį, kaip asmens turinčio rimtas sveikatos problemas, ir ieškančio būdų, kaip sau padėti, daug prisidėjo prie Gyvensenos medicinos atsiradimo Lietuvoje – nuo teorijos, kompetencijų ugdymo iki Lietuvoje atidaryto pirmojo specializuoto nefarmakologinių intervencijų centro.

Kurso temos:

Bandymas vienu metu aprėpti daugybę skirtingų užduočių – daugelio iš mūsų kasdienybė. Bėgdami ir laviruodami tarp įsipareigojimų neretai valgome paskubomis, greitai paruoštą maistą arba, dar blogiau, išvis pamirštame pavalgyti. Tad vakare, leidę sau pagaliau stabtelėti, – pajuntame žvėrišką alkį ir dieną palydime pilnu pilvu. Rodos, sunku patikėti, kad tai, ką valgome – iš tiesų sudaro didelę reikšmę mūsų sveikatai, o lėkštės turinys tampa mūsų chroniško nuovargio, prasto miego, išsiderinusių emocijų ir lėtinių ligų priežastimi.

Paskaitoje nustebsite sužinoję, kad maistas nėra tiesiog turinys lėkštėje, pripildantis mūsų skrandžius. Tai galinga cheminių junginių grandinė, galinti padėti mūsų imunitetui, kūnui kovojant su virusais, bakterijomis ir kitais artimoje aplinkoje esančiais patogenais. Paskaitoje kalbėsime, kaip kasdienis maisto pasirinkimas daro įtaką mūsų sveikatai, kasdienei gerai nuotaikai, energingumui, emociniam atsparumui ar net libido raiškai. Išgirsite, koks svarbus yra jūsų pasirinkimas, sprendžiant, ką duosite savo kūnui su kiekvienu kąsniu – produktyvumą, energiją ir sveikatą ar nesibaigiančią apatiją ir ligas.

Detoksikacija – viena populiariausių ir įtaigiausių socialinių tinklų temų. Įtikinti kaltės jausmo „valome“ organizmą, kepenis, inkstus, smegenis, odą, valomės net nuo galvos skausmo, cukraus ar blogos nuotaikos. Valome viską! Tačiau bandydami dangstyti ir „išvalyti“ pasekmes, retai kreipiame dėmesį į priežastis.

Netinkamas gyvenimo būdas, žalinga mityba ir nuolatinis palydovas stresas sutrikdo mūsų organų veiklą, todėl jis praranda gyvybiškai svarbius įgūdžius šalinti toksinus ir valytis pats.

Paskaitoje analizuosime, kokie veiksniai svarbūs mūsų kasdienybėje, kad neišsunktume savo organizmo. Kelsime sau iššūkį, kaip neužsiteršti, kaip su savo kūnu gyventi darnoje ir sveikatoje.

Analizuosime, kokios mokslu, o ne skambiais reklaminiais šūkiais, ir gerąja praktika grįstos priemonės ir formos geriausiai tinka, kai iš tiesų reikia padėti organizmui susidoroti su jį teršiančiais ir gyvybingumą eikvojančiais toksinais.

Trūksta energijos? Sekina nuotaikų svyravimas? Pučia pilvą, vargina sunkumo pilve jausmas? Saujelė įvairiaspalvių maisto papildų išspręs visas jūsų problemas. Tačiau ar tikrai?

Maisto papildai – puikus modernaus pasaulio ramstis, bet tik tuomet, kai to tikrai reikia. Daug svarbesnė mūsų visų užduotis – kad tų maisto papildų neprireiktų. Paskaitoje aiškinsimės, kaip užtikrinti, kad kasdienis mūsų valgomas maistas būtų maistingas, jog gautumėme pakankamą kiekį reikalingų mikroelementų? Sužinosite, kada iš tiesų į pagalbą reikia pasitelkti maisto papildus ir kaip juos teisingai vartoti, o kada mus veikia tik reklamos įtaiga, jog negalavimus galime išspręsti vienos kapsulės pagalba.

 Paskaitoje analizuosime, kodėl svarbus maisto papildų derinimas tarpusavyje ir kuo skiriasi maisto papildų grupės bei šaltiniai? Šioje paskaitoje kviečiu išsklaidyti mitus ir abejones bei ugdyti mokslu grįstą kritinį (ne kritikuojantį) sveikatos raštingumą.

Kai šiandien gyvename fizinio kūno kulto amžiuje, kai kiekvienas papildomas centimetras, rodos, apibrėžia žmogaus vertę, vienas po kito socialiniuose tinkluose dygsta ekspertai, reklamuojantys vis „efektyvesnius“ svorio metinio būdus.

Tačiau ar kada susimąstėte, kiek atsakomybės dėl neigiamų pasekmių jūsų sveikatai prisiima dietų reklamuotojai? Kiek įtaigos naudodami pažeidžiamiausias mūsų sritis, o kiek mokslu grįstos ir iš tiesų naudingos informacijos mes gauname?

Paskaitoje atskleisiu – nėra stebuklingo recepto, kuris nubrauktų prastos, sveikatai nepalankios mitybos pasekmes. Jūsų lėkštės turinys – nuostabi (arba potencialiai pavojinga) cheminių junginių dermė, kuri negali neturėti pasekmių. Tačiau ar jos bus teigiamos ar žalojančios – tik jūsų pasirinkimas.

Paskaitos metu kalbėsime apie populiariausias dietas ir jų rūšis, jų poveikį sveikatai ir mūsų savijautai. Aptarsime, kodėl svarbus yra maisto derinimas. Ir kaip „nepamesti galvos“.

Efektyvi, mokslu pagrįsta ir sveikatos nežalojanti svorio kontrolė – šios paskaitos turinys ir laukiančios profesionalios diskusijos objektas. 

99€

Galima mokėti dalimis. Paskaitų įrašus galima peržiūrėti patogiu metu. 

Kursas tinka tiek moterims, tiek vyrams.

Šiame kurse sužinosite:

Mokslo ir gerąją klinikine praktika paremtos praktinės žinios ne visada atitinka populiariosios žiniasklaidos priemonėse pateikiamą informaciją. Tačiau jos suteikia platesnį, holistinį požiūrį, kaip mityba ir kasdieniai mūsų pasirinkimai daro įtaką mūsų sveikatai ir savijautai ilgalaikėje perspektyvoje.

99€

Galima mokėti dalimis. Paskaitų įrašus galima peržiūrėti patogiu metu. 

Kursas tinka tiek moterims, tiek vyrams.