Toma Monginė

„Pažintis su šiuolaikiniu menu”

Visame pasaulyje ryškėja nauja domėjimosi šiuolaikiniu menu ir jo kolekcionavimo banga. Meno kolekcininkai jaunėja, jų pažiūros platėja, o šiuolaikinis menas tampa ne tik privačių kolekcijų ir muziejų eksponatais, bet įsilieja į namų, darbo ir miesto erdves. Daugelis iš mūsų su meno edukacija nėra susidūrę, tad vis dar galioja stereotipai, kad šiuolaikinis menas – sunkiai suprantamas, brangus, be to jį sunku pritaikyti interjere.

Šioje paskaitoje sužinosite, kas yra šiuolaikinis menas, kur ir kaip geriausia pradėti pažintį su juo. Diskutuosime apie galiojančius stereotipus ir kartu juos paneigsime. Aptarsime, ką reikia žinoti norint įsigyti kūrinį, kaip įvertinti jo išliekamąją vertę, kokie pagrindiniai faktoriai turi tam įtakos. Suprasite, kaip veikia meno rinka, koks vaidmuo tenka galerijoms, muziejams, meno mugėms. O svarbiausia, kalbėsime ir atskleisime šiuolaikinės kūrybos unikalumą ir siunčiamą žinutę kiekvienam meno mylėtojui.

Toma Monginė – didžiausios privačios šiuolaikinio meno ir dizaino galerijos „Vartai“ vadovė, įgijusi studijų ir darbo patirties Niujorko mados ir meno rinkose, jau keletą metų sėkmingai vykdo veiklą Lietuvoje, lokaliame ir tarptautiniame kontekste pristatydama žymiausius ir aktualiausius Lietuvos šiuolaikinio meno kūrėjus.