Prof. Inga Minelgaitė

“Koks Tavo Lyderio Portretas?"

Jau šiandienos, o ypač ateities, organizacijos pasižymi plokščiomis organizacijos hierarchijomis, kuomet atstumas tarp vadovo ir darbuotojo (lyderio ir sekėjo) vis mažėja. Naujosios lyderystės teorijos (pvz. pasidalintos lyderystės) lyderystę traktuoja kaip funkciją, kurią tam tikru metu atlieka tam tikras komandos narys. Tokiame kontekste visas dėmesys yra sutelkiamas efektyviam komandos darbui ir tikslo pasiekimui. Tokiame kontekste sekėjystė yra kita lyderystės pusė.

Todėl šioje paskaitoje išmoksime pažinti save (Big Five testo pagalba), savo lyderystės potencialą. Taip pat pažinsime sekėjystės procesą bei sekėjų tipus – naudingos žinios efektyvaus komandos organizavimo ir komandinio darbo. Organizacijos gyvena ne tik “plokštėjančios” hierarchijos laikmetyje.

Esame laikmetyje, kuriame greitis tapo nauju “must”. Ir ne tik gaminant produktus. Dėl organizijoms keliamų reikalvimų, iš vadybos procesų, o taip pat ir lyderystės, tikimės greičio. Norime, kaip dažnai manoma, nesuderinamų dalykų – lyderystės, kuri būtų orientuota į greitį ir kokybę. Bet ar tai įmanoma?

Paskaitos metu turėsite progą “išmatuoti” savo lyderystės greitį ir nusistatyti tobulėjimo kryptis.

Inga Minelgaitė yra pirmoji ir vienintelė užsienietė, gavusi profesorės laipsnį Islandijos universiteto Verslo katedroje. Verslo konsultantė ir tyrėja. Mokslininkų tinklalapyje „Academia.edu“, vienijančiame 82 milijonus narių, Inga yra tarp skaitomiausių mokslininkų lyderystės, projektų ir verslo valdymo temomis.