Prof. Arvydas Skurvydas

„Kaip aktyvuoti smegenų potencialą ir išlaikyti jas jaunas?"

Žmogaus smegenys, kaip ir raumenys, negaudamos pakankamai darbo ir nespręsdamos užduočių praranda savo sugebėjimus. Kiekvienas iš mūsų norėtų kuo ilgiau išlaikyti aštrų protą ir puikią atmintį bei džiaugtis ilgaamžiškumu. Nors senėjimo proceso sustabdyti neįmanoma, tačiau yra daug būdų jį sulėtinti.

Ką reiškia plastiškos smegenys? Mokantis, atliekant tam tikrus judesius, vairuojant automobilį, grojant muzikos instrumentais, stiprėja kontaktai tarp atskirų neuronų. Kai klausomės naujos informacijos, ją patys stengiamės apibendrinti, keliaujame ir stebime sudėtingesnius vaizdus, didėja sinapsių skaičius. Kuo dažniau vyksta toks procesas, tuo smegenys tampa tankesnės, mokslininkai šį procesą įvardina kaip kognityvinių išteklių didėjimą.

Paskaitos metu:

  • Profesorius apžvelgs naujausius tyrimus apie “gerą” ir “bogą” galvos smegenų plastiškumą.
  • Pasigilins į pagrindinius veiksnius, kaip galima sukaupti kognityvinius rezervus/išteklius.
  • Pristatys vykdomosios funkcijos pagrindinių komponentų – dėmesio koncentravimo, darbinės atminties, sprendimų priėmimo, emocijų valdymo – treniravimo strategijas ir taktikas.
  • Pasidalins naudingomis įžvalgomis, remdamasis savo ir kitų mokslininkų tyrimų išvadomis, apie racionalaus/logiško ir emocinio/intuityvaus proto/intelekto darnaus ugdymo galimas strategijas.
  • Pateiks kelis testus, kaip galima nustatyti vykdomosios funkcijos pajėgumą vaikams ir suaugusiems.

Prof. Arvydas Skurvydas – Habilituotas biologijos mokslų daktaras, VU ir VDU judesių, sporto ir sveikatos mokslų profesorius, parašęs daugiau nei 200 mokslinių straipsnių, knygų autorius.