Prof. Arminas Ragauskas

„Greitėjantys pokyčiai ir prasmės problema XXI amžiuje: kur ieškoti atsakymų?“

Gyvename greitai kintančiame pasaulyje, kuriame neapibrėžtis ir kompleksiškumas bei daugiaprasmiškumas sparčiai auga. Per pastaruosius metus darbo pobūdis visiškai pasikeitė: besikartojantį ir nuspėjamą keičia kūrybiškumo ir bendradarbiavimo reikalaujantis darbas, darbo tikslai, kaip ir vartotojų poreikiai, nuolat kinta,  sprendimai turi būti lankstūs ir pritaikomi iškilusiai situacijai. Iššūkiai gali būti iš anksto analizuojami arba nuspėjami, tačiau įveikiami tik tada, kai iškyla.

Paskaitos metu Profesorius pasidalins įžvalgomis ir savo daugelį metų sukaupta patirtimi bei išmintimi:

  • Kaip rasti prasmę ką nors  statyti, kai visai šalia yra brutaliai griaunama?
  • Kaip veikti chaose kai įprastos veikimo  gairės staiga išnyksta?
  • Kaip gyventi, kai “proto amžius” išprotėja?

Prof. Arminas Ragauskas, išradėjas, inovatorius, prestižinius tarptautinius apdovanojimus pelnęs mokslininkas. KTU Telematikos mokslinės laboratorijos steigėjas ir vadovas.

Per savo įspūdingą mokslinę karjerą yra paskelbęs gausybę mokslinių straipsnių prestižiniuose tarptautiniuose leidiniuose, įregistravęs daugiau kaip 140 išradimų, kurie buvo patentuoti JAV, Japonijoje, Australijoje, Kanadoje ir Europoje.

Lietuvių mokslininkų, kuriems vadovavo Prof. Arminas Ragauskas, atlikta klinikinė studija pelnė „Neurochirurginės intensyvios terapijos Oskarą“. Taip pat profesoriaus ir jo komandos sukurtas neinvazinis galvospūdžio matuoklis bei kitos neinvazinės žmogaus smegenų diagnostikos ir stebėsenos technologijos sudomino NASA inžinierius bei mokslininkus ir už šį išradimą profesorius buvo nominuotas Metų išradėjo titului.