Dr. Olena Romanenko (Ukraina)

„Kaip organizacija ir žmogus gali prisidėti prie pasaulinių pokyčių?“

Pastarųjų metų socialiniai pokyčiai parodė, kad ilgalaikė verslo sėkmė taip pat priklauso ir nuo to, kaip įmonė geba kurti santykius su ja supančia aplinka – visuomene, darbuotojais bei partneriais. Įmonės tvarumo ataskaita tampa tikruoju pasu, be kurio neįmanoma išsiversti dabartiniame verslo pasaulyje. Jei seniau įmonių socialinė atsakomybė buvo tiesiog „gražus“ ar „geras“ įmonės elgesys, šiandien daugybė sėkmingų įmonių naudojasi socialine atsakomybe kaip būdu atsidėkoti savo darbuotojams, lojaliems klientams ir visuomenei, vystydamos įvairius vietines bendruomenes įgalinančius projektus, prisidėdamos prie globalių aplinkosaugos problemų. Strategijos yra kuriamos su žmonėmis ir dėl žmonių, todėl mainais į atvirumo ir įsitraukimo kultūrą įmonės gauna motyvuotas darbuotojų komandas, tvirtus santykius su partneriais ir bendradarbiauti pasiruošusias bendruomenes.

Šioje paskaitoje dėstytoja pasidalins:
- Kas yra socialinė atsakomybė 2022 metais ir kuo ji skiriasi nuo socialinės atsakomybės prieš dešimt ar prieš penkis metus.
- Kodėl socialinės atsakomybės strategijos reikia net tik didelėms korporacijoms, bet ir mažoms vietinėms įmonėms ir startuoliams?
- Koks yra socialinės atsakomybės praktiškumas ir vertė organizacijai ir darbuotojams.
- Kaip realiai pradėti daryti pokytį visuomenėje ir kur ieškoti partnerių?

Olena Romanenko (Ukraina) yra 15 metų patirtį komunikacijoje turinti specialistė, dirbusi viešųjų ryšių, įmonių kultūros ir socialinės atsakomybės, ryšių su žiniasklaida srityse. Ukrainos nacionalinės mokslų akademijos Pasaulio ekonomikos ir tarptautinių santykių institute ji baigė doktorantūrą ir apsigynė disertaciją, studijavo Varšuvos universitete. Olena vadovavo "Nemiroff Vodka Company" spaudos skyriui, buvo "Foxtrot" įmonių kultūros ir vidinės komunikacijos specialistė, bei viešųjų ryšių vadove Vitmarke – vienoje didžiausių FMCG įmonių Ukrainoje.