Aktyvi lietuvių bendruomenės Egipte narė Milda Balsytė: džiaukimės akimirka, investuokime į save, tada keisis ir aplinkinis pasaulis

Gyvenimas toli nuo tėvynės netrukdo lietuvybei skleisti ir jungtis prie Lietuvoje gyvuojančių iniciatyvų. Egipte įsikūrusi Milda Balsytė, baigusi nuotolines WoW University studijas, tai įrodo savo pavyzdžiu. Moteris kaip įmanydama neša žinią apie Lietuvą – yra viena iš Hurgados lietuvių bendruomenės įkūrėjų bei lituanistinės mokyklėlės vadovė. Negana to, moteris dirba rinkodaros specialiste vienoje. Net ir tiek veiklų su šeima derinančiai M. Balsytei buvo maža – norėjosi semtis žinių, kurios padėtų veiklose bei asmeniniame gyvenime.

„Jau keletą metų viduje kažkas kirbėjo, kažko trūko. Ieškojau, ką mokytis, ir socialinėse medijose pamačiau WoW University reklamą. Nesu iš tų, kurie perka nepabandę, o čia pirma paskaita buvo nemokama. Išklausiau tą paskaitą ir ji man taip patiko, kad supratau – noriu baigti visą kursą ir sužinoti, ką galiu pritaikyti gyvenime, darbe bei savyje”, – pasakoja rudens Ateities įgūdžių kursą studijavusi M. Balsytė. 

Smalsi, komunikabili, naujoves mėgstanti moteris sako, kad nuotolinis moterų universitetas, kuriame gimtąja kalba studijavo būdama toli nuo Lietuvos, jai tapo tikru atradimu. Reikšmingiausiu dalyku, ką atnešė WoW University, M. Balsytė įvardija atsigręžimą į save. „Kiekviena paskaita įnešė tam tikrų naudingų dalykų. Dėstytojai buvo nuostabūs, visi skirtingi, perdavė skirtingas žinias. Bet esminė žinia, kad pirmiausia pažiūrėtume į save, ko mes norim, o tik tada keiskime pasaulį. Jei tu laiminga, aplinkiniai žmonės irgi bus laimingi”, – sako moterų universiteto absolventė. 

Darbas kelia daugiau džiaugsmo, o viešas kalbėjimas – mažiau nerimo

Kaip ir siekė, studijuodama WoW University M. Balsytė įgijo vertingų žinių bei praktikų, pasitarnavusių darbe. Dėstytojos Linos Danienės paskaita jai tarsi atvėrė akis, kaip organizuoti darbus, kad procesas teiktų kuo daugiau malonumo. „Man patinka planuoti – aš planuoju ir džiaugiuosi, tuomet man tai yra ne darbas, o malonumas. Bet nemėgstu rašyti ilgų tekstų. Tuo metu mano kolegei patinka rašyti tekstus ir ji tai daro idealiai. Taigi pasiskirstėm, kas ką darom. Ir dabar mes abi savo darbu džiaugiamės. Toks pasiskirstymo principas pasitarnavo ir darbe, ir mūsų Hurgados lietuvių bendruomenėje”, – džiaugiasi M. Balsytė. 

Nuotolinio moterų Universiteto absolventė sako, kad itin pravertė ir viešojo kalbėjimo paskaita, kurios metu įgytus įgūdžius gali panaudoti per svarbius renginius. „Į bendruomę atvyksta atsakingi ambasados darbuotojai, kartais pats ambasadorius. Ir kai tenka kalbėti viešai visada jaučiu baimę, nerimauju, kaip kalbėti naudingai, kaip nusišnekėti. Tai būtent viešojo kalbėjimo paskaita man labai padėjo”, – atvirauja aktyvi lietuvių bendruomenės Hurgadoje narė.

Paskaitos atnešė harmoniją, vidinius pokyčius

Lietuvė gyvendama Egipte pastebėjo, kad nepaisant egiptiečių pragyvenimo lygio, jie geba džiaugtis šia akimirka. Tuo metu lietuvių kultūroje tai retas reiškinys – M. Balsytė pripažįsta ir pati vis negalėjusi nuraminti minčių ir mėgautis akimirka. „Aš visą laiką galvodavau, kas bus dabar, rytoj arba apie tai, kas buvo praeityje”, – todėl M. Balsytė nedelsdama išbandė studijose pristatytą meditacijos praktiką. „Dabar patiriu pokyčius gyvenime. Meditacija padeda būti čia ir dabar. Visi turėtų stengtis džiaugtis šia akimirka. Svarbiausia būti sveikiems, turėti maisto ir supančius mylimus žmones Ko daugiau reikia? Telefonai, kompiuteriai keičiasi, rūbai susidėvi. Ar tai vertybės? Ne. Vertybes reiktų susidėlioti pagal tai, kas mums svarbiausia, o ne ką kiti turi. 80 procentų egiptiečių yra tikrai neturtingi žmonės, bet jie laimingi. Tad gyventi šia akimirka – pravartu”, – dalijasi lietuvė.

Prie jau minėtų atradimų M. Balsytei itin įstrigo Rasos Katilienės paskaita apie galimybių ir emocinį intelektą, kurią moteris sako vis pergalvojanti bei norinti į šią temą gilintis daugiau. O šios paskaitos turinį papildžius meditacijomis, viską apjungė imtis pokyčių taip pat pastūmėjusi tema apie laiko valdymą. „Aplinkui tiek visko daug, kad atrodo nelieka laiko sau. Bet svarbu turėti prioritetus, reikia laiką sustyguoti ir nustoti jį švaistyti. Mes labai daug laiko iššvaistome socialinėse medijose, telefonuose, televizoriuose, nors galėtume jį paskirstyti kitaip. Tai padarę galime suderinti ir šeimą, ir namus, ir karjerą, ir net sau laiko skirti”, – pastebi moteris.

M. Balsytė atskleidė, kad per studijas atėję pokyčiai palietė ir jos šeimos gyvenimą bei artimiausią aplinką. „Po paskaitų atėjo harmonija. Atėjus vidinei palaimai tam tikri draugai „atsisijojo”, nes jie galbūt buvo tie, kurie ima energiją, skleidžia negatyvias žinias. Tiesiog po visų paskaitų atsirenki, su kuriais žmonėm nori bendrauti, kurie nori, kad būtų tavo gyvenime. Juk mes nežinome, kiek turime laiko: ar dieną, ar metų metus, ar mėnesius. Tai reikia jį išnaudoti su artimiausiais žmonėm, draugais, kurie yra tavo širdyje. O kai duodi laiką mylimiem žmonėm, tu taip pat gauni meilės, rūpesčio, dėmesio. Tai pakrauna energijos. Tokių pasikeitimų aplinkoje buvo tikrai net labai daug”, – atvirauja moteris.  

Lietuves skatina visą gyvenimą semtis žinių ir tobulėti

Pokalbį M. Balsytė užbaigia įkvepiančiais žodžiais lietuvėms. „Nesvarbu, kur jūs esate: ar Lietuvoj, ar kokiam nors pasaulio kampely, toli toli nuo Lietuvos. Nesvarbu, kiek jums metų. Mes privalome tobulėti. Nes jei kažko išmokstame, kažką sukuriame, tuo galime dalintis su aplinkiniais. Tad tobulėkime, aukime, investuokime į save. Nes tikrai, ko išmoksi, ant pečių nenešiosi. Korona gali atimti viską, dar kažkas gali atimti ir namus, ir ratus, bet žinių niekada neprarasi. Galbūt yra moterų, kurios pasiekusios karjeros aukštumas, o gal tokių, kurios nežino, ką dabar daryti, nes neteko darbo. Investuokit į save, yra begalės paskaitų. Tobulėkim, investuokim į save – tada pasaulis keisis ir keisis aplink mus ir viskas bus daug geriau”, – nuoširdžiai linki WoW University absolventė Milda Balsytė. 

Registruokis ir žiūrėk paskaitą nemokamai!

Pateikdami formą sutinkate su Privatumo politika.