Mantas Katinas: trokštate laimės? Ar tikrai žinote, kas jums ją suteikia

„Jei laimė yra pagrindinis mūsų tikslas, mes turime labai gerai žinoti, kas mums ją teikia, ir neklausyti, ką sako aplinkiniai. Žinoma, su sąlyga, kad mūsų laimė neskaudina, nežeidžia kitų. Aš laimę būčiau linkęs apibūdinti kaip pilnatvę, balansą, harmoniją“, – sako vienos didžiausių Rytų ir Vidurio Europos žaidimų rinkos bendrovių „Wargaming“ vadovas Mantas Katinas.

Apie savo atradimus, ieškant pilno, subalansuoto gyvenimo, „WoW University“ Naujos kartos lyderystės kurso studentėms jis pasakojo paskaitoje „Gyvenimo harmonijos medis“. 

Geras lyderis, visų pirma, turi būti stipri asmenybė. Bene viena didžiausių stiprybių šiais laikais yra gebėjimas būti autentišku. Kokiomis savybėmis pasižymi autentiška asmenybė – toks žmogus tiksliai žino, kas jis yra, savo stiprybes, silpnybes, siekia gyvenime to, kas jam asmeniškai svarbu ir to visiškai nesigėdija.

Jei nežinai, kas esi, ko iš gyvenimo nori, kokios tavo vertybės, labai sunku susikurti pasaulį, kuriame jautiesi gerai.  

Kodėl sunku save išgirsti

Būti autentišku nėra lengva. Kodėl? Štai kelios pagrindinės priežastys:

  • Į mus plūsta toks galingas informacijos srautas, jog nuolat stresuojame. Psichologai tai vadina „nuolatiniu nerimu“. Tūkstančius metų žmonės siekė informacijos, ieškojo, mokėsi. Šiais laikais turime tokią gausą, jog nemokame atsiriboti.
  • Gerėjant gyvenimo kokybei, daugėja pasirinkimų. Mokslininkai šią būseną vadina „pasirinkimų paralyžiumi“. Dėl galimybių gausos ir nuolatinio turėjimo rinktis, mūsų smegenys tarsi užblokuojamos. Mūsų sąmonė ima veikti automatiniu režimu, poreikius pradeda diktuoti išorė: žiniasklaida, reklamos, socialiniai tinklai, visuomenė ir t.t.
  • Itin greitas gyvenimo tempas. Gyvenimo karuselė įsuka taip, kad nespėjame mąstyti. Inertiškai įgyjame profesiją, kuri iš tikrųjų nepatinka, sukuriame šeimą, pasiimame paskolą būstui. Kai suprantame, kad mums kažkas gyvenime nepatinka, esame supančioti įsipareigojimų, kuriuos sudėtinga nutraukti. 

Svarbiausias žingsnis sąmoningumo link

Tam, kad taptume autentiški, tuo pačiu ir stiprūs, turime įsiklausyti į save, pasistengti suprasti ir kuo geriau save pažinti. 

Svarbiausia, ką turime padaryti, kuomet gyvenimas mūsų netenkina, sustoti ir pamąstyti. Padaryti pauzę. Pabūti vienumoje. Nepriiminėti jokių sprendimų ir leisti sau pabūti savimi. Ir tai turime praktikuoti periodiškai (bent kelis kartus per metus) – nesame raketa, kuri visada skrenda tiesiai. Būtina vis pasitikrinti, ar nenukrypome nuo norimo kelio.

„Daugybę metų klausdamas savęs tam tikrų klausimų, mąstydamas, analizuodamas, susikūriau suvokimą, kas man gyvenime yra svarbu, kas svarbu vadovaujant kitiems ir pavadinau tai „Gyvenimo harmonijos medžiu“. Vadovaudamasis šia sistema, priimu sprendimus ir jau nemažai metų jaučiu, kad iš esmės gyvenu mane išpildantį gyvenimą“, – pasakoja M. Katinas. 

Iš kokių sričių susideda M. Katino harmonijos medis, kaip jį susikurti patiems ir kodėl jis toks naudingas, siekiant pilno, autentiško gyvenimo, „Wargaming“ vadovo paskaitoje – „Gyvenimo harmonijos medis“.