Lyderystė yra menas, kurio galima išmokti ir kelionė prasideda nuo savęs pažinimo: savo talentų ir savo stipriųjų pusių atskleidimo bei jų panaudojimo. Todėl labai svarbu žinoti savo asmeninę misiją ir ją atspindinčias vertybes bei tikslus.
„Vertybėmis grįsta lyderystė”
Dėstytoja: Jurgita Gaukštė
Paskaitoje su Jurgita Gaukšte, pasitelkę savo vertybes gilinsitės į vieną iš svarbiausių gyvenimo klausimų „Kas aš esu?“. Nuo jo ir prasideda savilyderystės kelionė.
Siekiant identifikuoti savo vertybes ir poreikius svarbu suvokti savo raidos stadijas, kodėl skirtinguose gyvenimo tarpsniuose vieni dalykai pasidaro svarbūs, o kiti tampa mažiau reikšmingi. Gilinsitės į savo poreikius bei vertybes pasitelkę Richard Barrett 7 asmeninio sąmoningumo lygių modelį, atlikdami asmeninių vertybių peržiūrą ir individualias užduotis. Užduotys padeda atpažinti, iš kur atsineštos jūsų vertybės, kas jūs esate dabar ir kokia kryptimi norite toliau kurti savo gyvenimą. C. G. Jungas sakė: „Esame tai, ką darome, o ne tai, ką kalbame, kad padarysime“. Kaip ir vertybės yra tai, kuo gyvename, o ne kuo norėtume gyventi.
Jurgita yra sertifikuota „Barrett Values Centre“ ir MBTI asmenybės tipologijos konsultantė, lektorė, įmonių konsultantė ir tinklaraščio samoningalyderyste.lt autorė. Ji įgyvendina konsultacinius projektus tarptautinėse kompanijose ir yra lyderystės konsultantė EMBA programose geriausiose verslo mokyklose Šveicarijoje, Kinijoje ir Rusijoje.
“Koks tavo lyderio portretas?”
Dėstytoja: Prof. Inga Minelgaitė
Jau šiandienos, o ypač ateities, organizacijos pasižymi plokščiomis organizacijos hierarchijomis, kuomet atstumas tarp vadovo ir darbuotojo (lyderio ir sekėjo) vis mažėja. Naujosios lyderystės teorijos (pvz. pasidalintos lyderystės) lyderystę traktuoja kaip funkciją, kurią tam tikru metu atlieka tam tikras komandos narys. Tokiame kontekste visas dėmesys yra sutelkiamas į efektyvų komandos darbą ir tikslo pasiekimą. Tokiame kontekste sekėjystė yra kita lyderystės pusė. Tokiame kontekste geras lyderis yra ir geras sekėjas. Todėl šioje paskaitoje išmoksime pažinti save (Big Five testo pagalba), savo lyderystės potencialą. Taip pat pažinsime sekėjystės procesą bei sekėjų tipus – naudingos žinios efektyvaus komandos organizavimo ir komandinio darbo.
Organizacijos gyvena ne tik “plokštėjančios” hierarchijos laikmetyje. Esame laikmetyje, kuriame greitis tapo nauju “must”. Ir ne tik gaminant produktus. Dėl organizijoms keliamų reikalavimų, iš vadybos procesų, o taip pat ir lyderystės, tikimės greičio. Norime, kaip dažnai manoma, nesuderinamų dalykų – lyderystės, kuri būtų orientuota į greitį ir kokybę. Bet ar tai įmanoma? Paskaitos metu turėsite progą “išmatuoti” savo lyderystės greitį ir nusistatyti tobulėjimo kryptis.
Inga yra pirmoji ir vienintelė užsienietė, gavusi profesorės laipsnį Islandijos universiteto Verslo katedroje. Verslo konsultantė ir tyrėja. Mokslininkų tinklalapyje „Academia.edu“, vienijančiame 82 milijonus narių, Inga yra tarp skaitomiausių mokslininkų lyderystės, projektų ir verslo valdymo temomis.