Justė Jonutytė

„Menininkai, pakeitę meno istoriją”

„Didžiųjų meistrų”, tokių kaip Leonardo da Vinci, Michelangelo ar Rembrandto, kūrinius atpažintų daugelis – apie juos jau šimtmečius sklinda legendos, o jų kūrinių reprodukcijos atkurtos daugybę kartų. Tačiau būtent 20-ame amžiuje įvyko bene daugiausiai radikalių lūžių meno istorijoje: skulptūra nuimta nuo pjedestalo, tradicinę paveikslo perspektyvą „iškreipė” kubizmas, o žiniasklaidos vaizdai poparte persikėlė į meno kūrinius. Kaip niekada anksčiau, būtent šiame amžiuje iškilo daug moterų kūrėjų.

Tad kas gi jie – 20-o amžiaus menininkai, lėmę esminius meno istorijos lūžius, atvedusius mus į šiuolaikinį meną? Paskaitoje kalbėsime apie tokius kūrėjus, kaip Pablo Picasso, Andy Warhol, Louise Bourgeois, Mariną Abramovič, Joną Meką ir kitus, bei aiškinsimės, kokią įtaką jie padarė meno istorijai.

Justė Jonutytė įgijo meno istorijos magistro laipsnį St. Andrews universitete Škotijoje. Per savo karjerą ji dirbo RUPERT Vilniuje, Tate Modern Londone, Jono Meko studijoje Niujorke ir kitose meno institucijose. Jos kuruotos solo ir grupinės parodos pristatytos Lietuvoje, Latvijoje, Norvegijoje, Islandijoje ir kitose šalyse, o paskaitos – Pietų Korėjoje, Kanadoje, Vokietijoje, Izraelyje, Italijoje ir kt.