Jurijus Vaščenkovas

„Skausmo fiziologija ir psichologija: suprasti jį ir nugalėti"

Ar kada susimąstėte, kad nemaloni būsena gali pasireikšti ne tik esant įtampai, bet net ir atsipalaidavus, ilsintis arba po gilaus masažo?

Neretai stresas, skubėjimas, nesubalansuotas gyvenimo būdas ir nepakankamas dėmesys savo kūnui tampa tokie įprasti, kad net nebepastebime, kaip jaučiamės. 95٪ lėtinio skausmo atvejų yra nespecifiniai, jų priežastis nesusijusi su trauma ar kūno struktūrų pažeidimais. Dažnai tai įvairios disfunkcijos turinčios virškinimo sistemos, imuno hormonines, psichoemocines priežastis.

Paskaitoje:

  • Sužinosite kaip įtampa bei stresas sukelia skausmą? Kokie būdai padeda nuo to išsivaduoti?
  • Remdamiesi naujausiu mokslu, mokysitės suprasti skausmą, atpažinti jo prigimtį, atskirti ūmų nuo lėtinio.
  • Atrasite, kas jūsų kasdienybėje palaiko skausmo raišką. Ir kodėl jis gali kilti net ir atsipalaidavus?
    Išmoksite skaityti kūno siunčiamus signalus ir juos interpretuoti.
  • Suprasite, kokie negalavimai yra susiję su virškinimo, imuno hormoninės sistemos sutrikimais, išsekusia psichoemocine būkle.
  • Įsigilinsilinsite į individualias įtampos priežastis, lengviau galėsite pasirinkti tinkamas priemones joms spręsti, kad nereikėtų simptomų malšinti vaistais.

Šių principų esmės atpažinimas, leis efektyviau valdyti stresą ir kūno pojūčius, bei išvengti nemalonių pasekmių.

Jurijus Vaščenkovas – Kineziterapeutas ir psichologas, dirbantis su Pasaulio ir Europos čempionatų bei Olimpynių žaidynių rinktinėmis. Daugiau nei 20 metų konsultuojantis profesionalius sportininkus ir privačius klientus.