Karjeros tikslų su WoW University siekianti G. Morozovienė: šiuo metu keliauju po savo vidų

Nuo pirmojo WoW University kurso nepraėjo nei metai, o jau turime gražių pavyzdžių, kaip mūsų veikla prisideda prie teigiamų moterų pokyčių. Todėl su nekantrumu dalijamės WoW efektu – studentės Gražinos Morozovienės istorija. Ji – viena aktyviausių mūsų bendruomenės narių, studijavusi visuose iki šiol rengtuose   moterų universiteto kursuose! Moteris drąsiai sako – svajonės pasiekiamos, kai turi tikslą ir jo siekdama drąsiai semiesi žinių.

Pasisavinti žinias padeda išsikelti tikslai

G. Morozovienė daugiau nei aštuonerius metus dirbo anglų kalbos mokytoja, bet išėjusi motinystės atostogų nusprendė karjerą kreipti kitu keliu. Moteris užsibrėžė tikslą įsidarbinti tarptautinėje įmonėje, kur galėtų panaudoti savo puikias anglų kalbos žinias. Šio tikslo pasiekusi ji kelerius metus sėkmingai kilo karjeros laiptais, o tuomet nusprendė sustiprinti asmenybę, kad  karjeroje galėtų pakilti dar vienu laipteliu aukštyn. Taip jos gyvenime atsirado WoW University – iš kolegės sužinojusi apie vienintelį moterų universitetą, Gražina pavasarį ėmė studijuoti Ateities įgūdžių kurse. 

„Norėjau save sustiprinti, palaipsniui siekiau pozicijos, kurioje turėčiau savo komandą ir jai vadovaučiau. Bet supratau, kad visų pirma turiu sustiprinti savo savybes – pasimatuoti, kur aš esu ir ką reikėtų patobulinti. Baigusi Ateities įgūdžių kursą tikrai džiaugiausi rezultatu, bet dar nebuvau gavusi siektos pozicijos. Esu už viso gyvenimo mokymąsi, todėl nusprendžiau, kad nereikia sustoti ir studijas tęsti rudens Ateities įgūdžių kurse”, – pasakoja moteris. 

Vos jį pradėjusi, Gražina galiausiai pasiekė užsibrėžto karjeros tikslo: buvo paaukštinta ir ėmė vadovauti komandai. „Tada supratu, kad tai – tik pradžia. Buvau naujai iškepta vadovė ir reikia mokytis toliau. Todėl nusprendžiau mokytis Lyderystės kurse. Juo labai džiaugiuosi, nes išsigryninau vertybes ir savo, kaip lyderės, portretą, kilo daug pamąstymų, kur dar galėčiau padirbėti, o kas yra gerai”, – pasiekimais džiaugiasi WoW University studentė. 

Įgūdžius stiprino ir savarankiškai, ir su komanda 

Visos nuotolinio moterų universiteto studentės ne tik klauso paskaitų, bet ir gauna asmeninių bei komandinių užduočių. Kai Gražina ėmė studijuoti, kurso pradžia sutapo su pirmuoju karantinu. Tad tai tapo puikiu laiku, kaip pati sako „kelionei į save”. „Stengiuosi iš kiekvienos paskaitos pasiimti tai, kas man priimtiniausia ir ką norėčiau išbandyti. Be abejo, vienos temos įtraukia labiau, kitos – mažiau. Labai patiko viešojo kalbėjimo, dizaino mąstysenos paskaitos. Visose paskaitose stengiausi daryti užrašus, kad tik nepasimirštų tiek daug naudingos informacijos. Labai patikdavo podcastai, kai po pusantros, dviejų valandų trukmės paskaitų, juose pateikiama tam tikra santrauka, įžvalgos, padedančios atgaminti, kas buvo paskaitose”, – tikina Gražina.

Visoms WoW University studentėms rekomenduojama mažomis grupelėmis dalyvauti komandiniuose skambučiuose ir tarpusavyje dalintis patirtimi. Veiklioji Gražina jų nepraleisdavo ir iš to sako gavusi įvairialypės naudos. „Mūsų grupė buvo labai sėkminga, nes viena kitą palaikėm. Atrodo susirinkom turėdamos bendrą tikslą tobulėti, mokytis naujų įgūdžių, eiti pirmyn, bet buvome visiškai nepažįstamos. Kalbėtis tam tikromis temomis buvo kiek neįprasta. Bet po truputį atsivėrėm ir tapom be galo palaikanti komanda, kurioje nebijai pasisakyti, išreikšti nuomonę, žinai, kad būsi suprasta, nėra tabu. Jei nori – gali klausti patarimų, jei nenori – tiesiog išsikalbi”, – apie komandinius skambučius pasakoja G. Morozovienė.  

Moteris pabrėžia, kad bendravimas su kitomis studentėmis taip pat padėjo praplėsti temų suvokimą. „Kiekviena iš paskaitų išsineša kažką savo, kas ją labiausiai paleitė. Tą patį metodą ar idėją kitos merginos gali pamatyti kitu kampu. Tad labai svarbu plėsti akiratį. Tas dalijimasis praturtina”, – pabrėžia WoW University studentė. Taip pat ji priduria, kad Lyderių kurse, kurių dauguma dalyvių jau yra vadovės, komandiniai skambučiai turėjo išskirtinę vertę. „Kaip naujai iškeptai vadovei, labai vertinga išklausyti tų gerųjų patirčių. Žinoma, dalinuosi ir pati, kaip ir ką darau – padiskutuojame, kas veikia, kas neveikia, ką dar galima nuveikti”, – pastebi Gražina.  

Paskaitos prisidėjo ir prie asmeninio gyvenimo pokyčių

Karjeros tikslų link drąsiai einanti moteris tikina, kad iš studijų WoW university pasisėmė žinių bei praktikų, pritaikomų ne tik darbe, bet ir asmeniniame gyvenime. „Gyvename neapibrėžtumo laikotarpyje, tai aš išmokau kontroliuoti emocijas į tam tikras situacijas. Nes ne visas situacijas galimae pakeisti, bet tai, kaip reaguoju aš, tikrai galiu kontroliuoti”, – viena svarbiausių universitete WoW išmoktų gyvenimiškų pamokų, dalijasi Gražina.

Moteris sako, kad pavasarį atradimu jai tapo viešojo kalbėjimo, o rudens kurse – meditacijų paskaita. „Tai man buvo kažkas naujo, nes anksčiau medituoti nebandžiau. Pasiūlyta medituoti du kartus per dieną, septynias dienas iš eilės. Rekomendacijų laikiausi ir pastebėjau, kad geriau jaučiuosi, minčių mažiau. Žinoma, problemos nedingsta, bet požiūris tikrai keičiasi ir darosi lengviau. Labai džiaugiuosi atradusi meditacijas”, – sako Gražina.

Drąsina svajoti ir nebijoti imtis veiksmų joms siekti

Užtikrintai savo siekių link einanti G. Morozovienė pataria visoms moterims visų pirma nebijoti svajoti, užsibrėžti tikslus, o tuomet jau ryžtingai jų siekti. „Svajonės tikrai pildosi. Jei dar nežinote, ką norėtumėte veikti, galite išsigryninti. Tikrai universitete buvo moterų, kurios tikslo neturėjo ir per kursą joms pavyko išsigryninti, kuria linkme eiti, kur jos norėtų save matyti. Bet kokiu atveju, tikrai rekomenduočiau, kad ir nemokamų paskaitų pažiūrėti, žengti tą pirmą žingsnį ir galiausiai užsiregistruoti į kursą”, – drąsina WoW University studentė. 

Žinių galia tikinti moteris taip pat pabrėžia, kad siekiant WoW efekto, nepakanka tik sužinoti – būtina pritaikyti, ką išgirdote, pritaikyti. „Pateikiama daug žinių, daug įvairiausių metodų, patarimų. Tiesiog reikia imti ir daryti. Pavyzdžiui, aš reguliariai kiekvieną savaitę lankiau paskaitas ir stengiausi iš paskaitos vieną kitą patarimą pritaikyti savo kasdienybėje: tiek darbe, tiek namie. Be abejo, jei kažkas nepavyksta, nereikia nusiminti. Nes kartais mes norim pokyčių čia ir dabar, bet jie pasiekiami po truputį. Tada ir žinios, ir įgūdžiai ateina. O kai būna sunku, būtina nepasiduoti. Nes tai – tik vienas iš laiptelių, kurį reikia peržengti”, – sako pokyčių link pati nuolat einanti G. Morozovienė.

Registruokis ir žiūrėk paskaitą nemokamai!

Pateikdami formą sutinkate su Privatumo politika.