Evelina Rudzikienė

Kasdienybės stresas: moterų ir vyrų stresavimo ypatumai ir pagalbos būdai

Nusilpęs imunitetas, virškinimo problemos ir aibė kitų nemalonių pojūčių išsekina ir fiziškai, ir emociškai. O ką daryti, jei kraujo tyrimai yra geri, bet savijauta nekinta, ir nei vitaminai, nei papildomos pastangos neduoda jokių rezultatų? Kai pajuntame skausmą, mus kankina nemiga ar pasikartojančios ligos, peršalimai – pirmasis instinktas griebtis vaistų ir malšinti skausmą gali būti savotiški spąstai.

Net 66 proc. darbingo amžiaus vyrų ir 57 proc. moterų kenčia nuo ilgalaikio streso sukelto perdegimo. Pagrindiniai šio negalavimo požymiai – nuolatinis nuovargis, padidintas dirglumas, sutrikęs miegas, sumažėjęs darbingumas, emocinis išsekimas, savirealizacijos stoka.

Paskaitoje gydytoja apžvelgs kasdienes moterims būdingas streso išraiškas ir kaip tai atsispindi moterų sveikatoje: imunitete, PMS, menopauzėje. Sužinosite, kuo jos skiriasi moteriškas ir vyriškas stresas bei veiksmingus pagalbos sau būdus.

Evelina Rudzikienė – Šeimos gydytoja, endobiogenikos specialistė. Endobiogenikos ir integruotos fiziologijos draugijos, Endobiogenikos instituto atestuota lektorė. Didesnė nei 20 metų patirtis dirbant šeimos gydytoja ir didesnė nei 9 metų endobiogenikos mokymų bei praktinio darbo patirtis.