Dr. Mažena Mackoit-Sinkevičienė

„Kas tos kvantinės technologijos ir kaip jos veikia?"

Paprastiems Įprastai žmonėms kvantinės fizikos pasaulis yra gana miglotas, todėl šios paskaitos tikslas yra supažindinti klausytojas su kvantinio pasaulio subtilybėmis. Jūsų rankose esantys telefonai – yra vienas iš gražesnių pavyzdžių, kaip kvantinė fizika paveikė mūsų kasdienį gyvenimą. Iš tikrųjų visa dabartinė elektronika yra paremta pavienių dalelių valdymu ir po truputį mes pereiname į naują technologinį lygmenį, kuriame naudosimės jau kvantine elektronika. Kas tai yra? Kokios technologinės galimybės už to slypi? Kaip jos veikia? Kada atsiras pirmieji visiems prieinami įrenginiai? Paskaitos metu mes lengvai ir suprantamai aptarsime visus Jūsų klausimus.

Dr. Mažena Mackoit-Sinkevičienė – fizikė, Fizinių ir technologijos mokslų centro mokslininkė, Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto asistentė, Europos fizikų draugijos Young Minds skyriaus Lietuvoje prezidentė. Už akademinius ir mokslo pasiekimus ji yra gavusi skirtingų apdovanojimų, tarp jų ir tarptautinę dr. Karlo Mey`aus stipendiją, Europos fizikų draugijos apdovanojimą, Lietuvos mokslų akademijos jaunųjų mokslininkų konkurso apdovanojimą, Vilniaus universiteto rektoriaus padėką ir t. t. Praeitais metais jos ir kolegų paskelbtas mokslinis straipsnis buvo nominuotas LRT „2020 Metų atradimas“ kategorijoje.
Šiuo metu jos tyrimų sritys susijusios su kvantine elektronika ir kvantine optika. Kartu su kolegomis ji aiškinasi, kokius reiškinius, atsirandančius atšaldytų dujų debesėliuose, galima būtų pritaikyti kuriant kvantinius kompiuterius, tikslesnius atominius laikrodžius ir kvantinius jutiklius.