Dr. Dalia Bagdžiūnaitė

„Kuo ypatingos lyderių smegenys: sprendimų priėmimo algoritmai”

Žymių mokslininkų, pavyzdžiui, Nobelio premijos laureato Danielio Kahnemano ir Amos Tverskio bei neuromokslininko Antonio Damasio moksliniai tyrimai pademonstravo, kad mes, žmonės, nesame racionalūs individai. Didelė dalis mūsų sprendimų remiasi emocijomis, impulsais ir automatiniais įpročiais, yra veikiami fizinių, psichologinių ir situacinių veiksnių, išankstinių nuostatų ir socialinių normų. Neuromokslo tyrimai rodo, kad atkreipus dėmesį į mums patrauklų pasiūlymą, sprendimą jį rinktis mes galime priimti tik per 3 sekundes, o 43 % mūsų kasdieninio elgesio gali nulemti tam tikroje situacijoje aktyvuoti automatiniai įpročiai. Elgesio ir sprendimų priėmimo supratimas gali padėti ne tik priimti svarbius verslo sprendimus, kurti teigiamus asmeninius pokyčius – keičiant neigiamus elgesio modelius ir formuojant teigiamus įpročius, bet ir efektyviau komunikuoti bei dirbti su savo komanda.

Šios paskaitos metu Dr. Dalia Bagdžiūnaitė supažindins su sprendimo neuromokslo žiniomis. Pristatys pagrindines smegenų sritis, atsakingas už mūsų sprendimų priėmimo procesus ir elgesio pokyčius. Papasakos apie pagrindinius principus, kurie veikia mūsų elgesį. Atskleis, kaip kuriami įpročiai ir ko reikia siekiant „nulaužti" neigiamas programas ir kurti teigiamus pokyčius.
Paskaitos metu taip pat susipažinsite su SCARF modeliu, leidžiančiu pažvelgti į žmones remiantis neuromokslinių smegenų tyrimų duomenimis. Ir INDISTRACTABLE modeliu, padednačiu kontroliuoti dėmesio valdymą ir vystyti teigiamus įpročius.

Dr. Dalia Bagdžiūnaitė, mokslų daktarė vartotojų neuromokslo srityje (Center for Decision Neuroscience, Danija ir Brain and Creativity Institute, Pietų Kalifornija). Savo tyrimus pristatė pirmaujančiose akademinėse konferencijose (The Convention of Association for Psychological Science, USA, NeuroPsychoEconomics, EMAC). O vienas iš jos tiriamųjų darbų buvo aprašytas „Forbes”.