Dovydas Čeilutka

„Kaip pradėti naudoti dirbtinio intelekto technologijas savo veikloje?"

Mes jau dabar naudojame dirbtinio intelekto technologijas daugelyje savo kasdieninių veiklų. Jei klausotės muzikos naudodamiesi Spotify ar Apple Music, tikriausiai pastebėjote, kad šios programėlės po kurio laiko pradeda gerai suprasti Jūsų muzikinį skonį ir pateikia dainų pasiūlymų. Jei žiūrite filmus ar vaizdo įrašus Youtube ar Netflix, gaunate personalizuotų pasiūlymų, ką žiūrėti toliau. Priklausomai nuo to, ką ir kiek laiko žiūrėjote prieš tai. Šios programėlės naudoja mašininio mokymosi algoritmais pagrįstas rekomendacines sistemas, kad suprastų, koks turinys labiausiai tinka būtent Jums.

Tačiau dirbinio intelekto technologijos gali kur kas daugiau nei tik pateikti geras rekomendacijas. Jos naudojamos kompiuterinio saugumo sistemose, finansinių priemonių prekyboje, autonominių automobilių planavimo ir vairavimo sistemose, paieškos sistemose ir t.t. Kai kurių firmų dirbtinio intelekto strategija sudaro reikšmingą jų verslo modelio dalį. Pavyzdžiui, Tesla automobiliai yra pranašesni už konkurentų ne tik dėl gerų baterijų, bet ir dėl geriausio rinkoje autopiloto. Tesla nėra vienintelė didelė kompanija, investuojanti į dirbtinį intelektą. Google, Facebook, Amazon, Uber ir kitos didžiosios technologijų firmos dirbtinio intelekto tyrimams ir dirbtinio intelekto kompanijoms įsigyti skiria didžiules savo biudžetų dalis. Tikimasi, kad visas dirbtinio intelekto sektorius augs daugiau negu 17 % per metus ir 2024 metais pasieks 37,9 mlrd. USD.

Šioje prezentacijose pristatysiu, kas yra dirbtinis intelektas, kur jis naudojamas dabar, kodėl sunku gerai įvertinti ir suprasti dirbtinio intelekto projektus ir kaip Jūs galite panaudoti dirbtinio intelekto sistemas savo veikloje.

Dovydas Čeilutka yra Lietuvos dirbtinio intelekto asociacijos prezidentas, Vinted mašininio mokymosi komandos vadovas ir Turing College duomenų mokslo programos vadovas.