Dr. Gediminas Beresnevičius

„Kūrybiškumo atgaivinimas"

Paskaitoje atskleidžiama, kaip patiems ugdytis kūrybiškumą, kas lemia kūrybos rezultatą ir kokie yra kūrybiškos asmenybės bruožai. Kūrybiškumo reikia visose žmogaus veiklos srityse. Jis – viena svarbiausių dabarties ir ateities kompetencijų.

Paskaitoje trumpai paliečiami kūrybos sėkmę lemiantys veiksniai: asmenybės ypatumai, kūrybos procesas, aplinka, sąlygos ir kita. Taip pat klausytojai supažindinami su svarbiausiomis kūrėjo savybėmis ir iš ko susideda kūrybos potencialas. Norint ką nors sukurti, būtina turėti pakankamai analitinių, kūrybinių ir praktinių gebėjimų bei patirties, žinių, intuicijos.

Paskaitoje aiškinama, jog kūrybiškumas yra gebėjimas kurti ką nors nauja. Šį, kaip ir kitus gebėjimus, galima ir būtina nuolat ugdytis. Kūrybiškumas nėra dovana, kurią gauname gimstant. Visi žmonės ir kai kurie gyvūnai yra kūrybiški. Nepuoselėjamas ir neugdomas jis slopsta, sumenksta, o nuolatinės treniruotės leidžia jį tobulinti. Tad paskaitoje pateikiami kūrybiškumo ugdymo pratimai. Klausytojams taip pat duodami vaizduotės, smegenų mankštos, rašymo, piešimo ir kitokie kūrybinio lavinimo metodai bei patarimai.

Dr. Gediminas Beresnevičius yra Vilniaus universiteto dėstytojas, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gabių ir talentingų vaikų ugdymo skyriaus vedėjas, knygų autorius ir fantastikos mėgėjų judėjimo Lietuvoje pradininkas.