WoW Bendruomenės klubo dėstytojas Donaldas Duškinas

Donaldas Duškinas – retorikos mokytojas, įkūręs „Reotrikos akademiją“. Yra 3 knygų apie retorikos meną autorius („Retorika. Retoterapija“ (2019, VAGA), „Retorika vaikams“ (2020, VAGA), „Retorika mokytojams“ (2021, VAGA). Taip pat dirba koučingo specialistu (turi ICU – ICTA sertifikaciją), yra treneris, lektorius, mentorius, geštalto psichoterapijos studentas (VGI). Donaldas jau kurį laiką dirba ir kaip kvėpavimo terapeutas, meditacijos mokytojas, vaikščiojimo žarijomis, stiklais instruktorius bei dramos teatro režisierius.
„Mes praradome retorikos meną ir dažnai jį painiojame su viešuoju kalbėjimu. Retorika yra ledkalnis: kažkuri jo dalis matoma, nes yra iškilusi virš vandens, o kita, dažnai žymiai didesnė dalis, yra po vandeniu.
Kalbėjimas viešai – tai matoma, viršutinė ledkalnio dalis. O štai viskas už to: kaip kalbėjimui ruoštasi, kokios metodikos, praktikos, technikos taikytos, kokie atradimai ir nusivylimai šiame kelyje laukė, yra nematoma ledkalnio pusė. Nuolat kažkur, taip ir neaišku kur, bėgdami praradome gylį ir plaukiojame paviršiuje… Tenkinamės „greitu maistu“ užuot mėgavęsi „gurmaniškais patiekalais“, – pasakoja lektorius.

Tema WoW Bendruomenės klube

„Retorikos menas – vidinės laisvės menas”

Trijų dalių mokymo programa leis išsamiai susipažinti su retorika – vienu iš septynių laisvųjų menų. Išmoksi įtaigiai, sąmoningai kalbėti, geriau pažinsi save bei leisiesi į vidinės laisvės paieškas. Kai stebime gražiai, įtaigiai kalbantį žmogų, kuris mums pasakoja įtraukiančią istoriją, matome galutinį rezultatą. O kaip pasakyti tokią kalbą pačiai? Kaip įtaigiai papasakoti istoriją?
Šioje mokymo programoje gilinsimės į 7 retorikos meno elementus (mintis, nuostatas ir įsitikinimus; charizmą; kvėpavimą; balsą; kūną; kalbos struktūrą; žodyną), kuriuos išsamiai aptarsime ir praktikuosime.
Tačiau 7 elementai tėra tik technikos ir metodikos. Dar reikia noro ir leidimo būti laisvai. Juk retorika – laisvų žmonių menas. Kaip to išmokti, sužinosi dalyvaudama mokymo programoje.

Renginio nuoroda

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Privatumo politika.