Dr. Arvydas Būta

„Lyderio įtaka: vidinių resursų panaudojimas”

Lyderystė – tai didžiulė atsakomybė, tačiau tuo pat metu ir dovana, galinti daryti esminę įtaką aplink jį esantiems žmonėms ir jų darbo rezultatams. Todėl lyderiui svarbu suvokti ir panaudoti savo vidinius resursus, kad pereitų į kitą darbo su žmonėmis lygį.

Kita vertus, įtakos būdai ir metodai labai priklauso nuo to, koks yra įtaką darančiojo santykis su tuo, kuriam jis įtaką daro. Priklausomai nuo santykio pobūdžio, įtaka kitiems yra trijų lygmenų: barbariška, manipuliacinė ir civilizuota. Nesunku pastebėti, kad net ir šiais laikais vis dar dažnai galima aptikti tiek barbariškos, tiek manipuliacinės įtakos, kuri nepadeda kurti lygiaverčių, partneriškų santykių darbe, kurie šiais laikais jau nebėra malonus atsitiktinumas, o tampa neišvengiamybė.

Todėl bet kuriam vadovui labai naudinga ne tik atpažinti savo įtakos būdus ir jų pasekmes, bet ir naudoti civilizuotus, kurių pagalba ne tik palaikomas partneriškas, bendradarbiaujantis santykis su darbuotojais ar kolegomis, bet tai padeda ir išlaikyti darbuotojų motyvaciją, lemia jų emocijas, drauge ir darbo produktyvumą.

Arvydas Būta – GRAND PARTNERS ugdymo partneris, socialinių mokslų (psichologija) daktaras. Vienas žinomiausių vadovavimo ir lyderystės konsultantų šalyje, šioje srityje specializuojasi nuo 2003-iųjų. Įvairių mokymų programų ir metodikų autorius ir populiarintojas Lietuvoje ir užsienyje. Kompleksiškai apjungdamas sistemines vadybos, psichologijos ir įvairių psichoterapijų žinias bei praktikas, mokymuose sudaro sąlygas vadovams pamatyti save naujai, atrasti vidinių resursų veikti efektyviau ir lengviau, keistis ir tobulėti tiek organizacijų valdymo, tiek ir asmeniniame lygmenyje.