Agnė Nainytė – 5 žingsniai, kurie padės atrasti savo pašaukimą: įvykdę juos gyvensite kitaip

Kartais iš išorės gyvenimas gali atrodyti labai šauniai: darbas, mylima šeima ar vaikinas, pomėgiai. Bet kas, jei dirbant vis tiek jaučiate tuštumą? Atrasti savo pašaukimą – kodėl tai svarbu? Mokslininkai tyrimais įrodė, kad pašaukimo atradimas ir turėjimas netgi prailgina gyvenimo trukmę. Kaip patenkinti saviraiškos poreikį, neatimant savo energijos iš kasdienių reikalų? Ir ką daryti, pajutus, kad dirbi autopilotu?

Verslo procesų optimizavimo ekspertė, pasiekusi stulbinančių aukštumų tarptautinėse korporacijose dar būdama labai jauna, užsiėmusi savanoryste Ugandoje „WoW University“ Ateities įgūdžių kurso lektorė Agnė Nainytė atsako į šiuos klausimus ir išduoda metodus, kuriais galite sau padėti. Pirmiausia svarbu žinoti, kad gyvenimo tikslas ir karjeros prasmė neprivalo būti tik vienas dalykas.

Pertrauka

Pertrauka yra būtina stotelė, norint persvarstyti savo gyvenimą. Ji reikalinga tada, kai jaučiatės gyvenanti nepilnavertį gyvenimą. Galbūt turite viską, kaip ir minėjome iš pradžių – darbą, namus, mylimą žmogų… Bet savo darbe nejaučiate prasmės arba pajuntate savęs nerealizuojant. Reikia sustoti, kad aiškiau pamatytumėte situaciją.

Pertrauka gali būti įvairi ir jos nereikia bijoti, tačiau reikia pasiruošti galimiems sunkumams. Daugumai pertrauka  atrodo gąsdinanti dėl aplinkinių požiūrio, visuomenės spaudimo nuolat eiti į priekį ir nesustoti. Pasirinkę pertrauką galite būti ne iš karto suprastas kitų žmonių. Tačiau pauzės mygtuką paspaudžiate ne dėl jų – dėl savęs.

Savianalizė

Svarbu įvairiais būdais analizuoti savo veiksmus bei veikimo modelius. Klausti savęs: kodėl aš taip elgiuosi, kas mane skatina, kas man teikia energijos? Kai žinai, kas tau teikia energijos, kai žinai savo stiprybes, gali eiti į priekį. Įžvalgos apie save yra be galo svarbios pašaukimo ieškojime. Savianalizė atsako į daugelį „kodėl“ tipo klausimų.

Kai supranti, kodėl, tada gali keisti ir veiksmą. Pradėti savianalizę galima nuo testų, knygų, taip pat konsultacijų su specialistais, terapeutais. Paprastas būdas atlikti savianalizę yra padaryti pertrauką ir pažvelgti į save iš šono, leisti savo mintims lietis natūraliai, užsirašyti jas ir pagalvoti, iš kur jos kyla ar kodėl mūsų gyvenime vyksta vieni ar kiti dalykai, iš kur kyla mūsų veiksmai. Atsakę sau, iš kur atėjome, galime lengviau suprasti ir kur nori eiti.

Super Galių Avataras

Trečioje stotelėje galima susikurti Super Galių Avatarą. Šis terminas – iš filmuko „Pokemonai“. Kiekviena figūra filmuke turi savo avataro kortelę. Kortelėje apibūdinamos jų stiprybės ir super galios.

Labai svarbu turėti „kortelę“, kuri apibūdina tave ir tavo stipriąsias savybes. Kiekvienas avataro kortelę kuria savo norimu formatu, ji gali atrodyti ir kaip tikra žaidimo kortelė, gali būti pirmas prisistatymo puslapis dienoraštyje. Šis metodas padeda sustiprėti, pasitikėti savimi. Dažnai girdime daug negatyvo, esame linkę prisiminti savo silpnybes. Teigiama informacija, kurią nuolat primenate sau, padeda tobulėti. Be to, įsivardiję, kame esate stipriausi, galite aiškiau suprasti, kuri sritis yra tavo.

Ikigai

Ketvirtoji stotelė įkvėpta japonų. Japonijoje yra viena sala, kurioje žmonės patys ilgaamžiškiausi. Ikigai – japonų koncepcija, reiškianti „gyvenimas + būti prasmingu“. Ši koncepcija apima darbą, už kurį gauname pinigus, savo stiprybių suvokimą, aistras ir kas jum labiausiai patinka, ir galiausiai – kokia jūsų misija, ko reikia pasauliui. Turėti Ikigai – tai ne tik dirbti, bet ir prasmingai gyventi, užsiimti malonumą teikiančia veikla.

Svarbu išsiaiškinti ir savo Ikigai. Pamąstykite, kokia veikla yra jums teikianti pinigus, o kas teikia džiaugsmą ir aistrą? Tai gali būti atskiri dalykai, o gali ir sutapti. Svarbu, kad nė viena iš Ikigai sričių nenukentėtų.

Laimingi žmonės kenčia

Paskutinė, penktoji stotelė – tai raginimas nebijoti truputėlio kančios. Kiekviename darbe ir kiekviename gyvenimo etape yra natūralu patirti krizes. Kartais kažkas nepasiseka, galbūt ištinka sveikatos problemos ar pasikeitus sąlygoms dingsta komfortas. Ir tai reikia priimti kaip gyvenimo dalį. Priėmę tai suvoksite, kad net ir radus savo pašaukimą gyvenimas būna visoks, o laimės akimirkos teiks dar daugiau džiaugsmo.

„WoW University“ paskaitoje „Milijono vertas klausimas – kaip atrasti savo gyvenimo pašaukimą?“ A. Nainytė ne tik įvardija penkis minėtuosius punktus, bet ir atvirai pasidalija savo pačios gyvenimo istorijos šuoliais bei kviečia interaktyvioms užduotims.